Intră pe Nordic Shops pentru cumpărături săptămânale sau delicatese pentru ocazii speciale.

Cumpără acum x

CARIERE

Manager Logistică

Buftea - IlfovimagesFull Time

Principalele responsabilităţi:

  • Stabileşte modul de organizare şi funcţionare al depozitului ţinând cont de cerinţele legale şi necesităţile firmei;
  • Stabileşte şi implementează regulile de depozitare, manipulare şi procedurile de lucru pentru activitatea logistică;
  • Organizează, coordonează şi monitorizează activitatea angajaţilor din subordine;
  • Urmăreşte permanent viteza de rotaţie a stocurilor pe sortimente şi gradul de ocupare al depozitului şi propune măsuri de îmbunătăţire;
  • Asigură condiţiile şi resursele necesare pentru inventarierea periodică;
  • Propune soluţii de optimizare a spaţiilor de depozitare şi de reducere a cheltuielilor;
  • Stabileşte necesarul de resurse interne sau externe în vederea executării tuturor transporturilor necesare;
  • Negociază şi semnează contracte cu furnizorii de servicii de transport;
  • Supervizează activităţile de transport prin flota proprie şi verifică periodic optimizarea curselor;
  • Întocmeşte rapoarte privind încărcarea flotei şi propune măsuri de optimizare a activităţii acesteia.
  • Verifică efectuarea lucrărilor de întreţinere, reparare şi revizii a mijioacelor de transport din parcul auto;

Profilul candidatului:

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Experienţă minimum 2 ani în domeniul distribuţiei pe o poziţie de coordonare;
  • Abilităţi operare PC nivel ridicat (MS Office); experienţă de lucru cu SAP şi WMS constituie avantaj;
  • Persoană extrem de organizată şi cu excelente abilităţi de comunicare;
  • Capacitatea de a motiva echipa;
  • Simt al responsabilităţii ridicat;
  • Integritate, onestitate, respect pentru oameni;
  • Permis de conducere.