Intră pe Nordic Shops pentru cumpărături săptămânale sau delicatese pentru ocazii speciale.

Cumpără acum x

CARIERE

Reprezentant Vanzari Food Service, Zona Prahova

PloiestiimagesFull time

Nordic Food cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de Reprezentant Vanzari (Business Developer) pentru zona Prahova si parte din Bucuresti Sector 3.

Principalele responsabilitati:

- dezvoltarea activitatii firmei in zona alocata in concordanta cu politica comerciala;

- mentinerea relatiilor cu clientii existenti;

- contactarea potentialilor clienti si demararea colaborarii cu acestia;

- promovarea produselor si a imaginii companiei la clienti;

- realizarea obiectivelor alocate;

- raportari periodice catre superiorul direct.

Profilul candidatului:

- experienta in vanzari in domeniul Cofetarii – reprezinta un avantaj;

- experienta relevanta in vanzari produse alimentare;

- cunoasterea pietei din zona alocata;

- cunostinte solide pe parte de ofertare, intocmire comenzi, incasari la termen;

- foarte bune abilitati de negociere;

- cunostinte de operare PC (Word, Excel, e-mail);

- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - nivel mediu;

- permis de conducere categoria B.

Atitudini si valori:

- capacitate de auto-organizare, capacitate de analiza;

- abilitati de comunicare foarte bune, persuasiune;

- persoana activa, energica, cu viteza de reactie crescuta;

- orientat catre client, orientat pe gasirea de solutii;

- persoana responsabila, capabila sa respecte procedurile de lucru;

- atitudine pozitiva, corectitudine, spirit de echipa.