Intră pe Nordic Shops pentru cumpărături săptămânale sau delicatese pentru ocazii speciale.

Cumpără acum x

CARIERE

Reprezentant vanzari Food Service, judet Timis

TimisoaraimagesFull time

Compania Nordic Import-Export CO, divizia Food Service cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de Reprezentant Vanzari (Business Developer) Food Service pentru judetul Timis.

Domiciliul candidatului: Timisoara.

Principalele responsabilitati:

- dezvoltarea activitatii firmei in zona alocata in concordanta cu politica comerciala;

- mentinerea relatiilor cu clientii existenti;

- contactarea potentialilor clienti si demararea colaborarii cu acestia;

- promovarea produselor si a imaginii companiei la clienti;

- realizarea obiectivelor alocate;

- raportari periodice catre superiorul direct.

Profilul candidatului:

- experienta in vanzari in domeniul Cofetarii – reprezinta un avantaj;

- experienta relevanta in vanzari produse alimentare;

- cunoasterea pietei din zona alocata;

- cunostinte solide pe parte de ofertare, intocmire comenzi, incasari la termen;

- foarte bune abilitati de negociere;

- cunostinte de operare PC (Word, Excel, e-mail);

- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala - nivel mediu;

- permis de conducere categoria B.

Atitudini si valori:

- capacitate de auto-organizare, capacitate de analiza;

- abilitati de comunicare foarte bune, persuasiune;

- persoana activa, energica, cu viteza de reactie crescuta;

- orientat catre client, orientat pe gasirea de solutii;

- persoana responsabila, capabila sa respecte procedurile de lucru;

- atitudine pozitiva, corectitudine, spirit de echipa.