Intră pe Nordic Shops pentru cumpărături săptămânale sau delicatese pentru ocazii speciale.

Cumpără acum x

CARIERE

Manager Vanzari Distribuitori

BucurestiimagesFull time

Nordic Food cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de Manager Vanzari Distribuitori.

Sarcini si Responsabilități principale:

  • dezvoltă și implementează strategia de vânzare prin distribuitori- națională;
  • deschide și dezvoltă piețe la nivel național, prin distribuitori;
  • stabilește și atinge țintele de vânzare și de creștere în canalul gestionat (P&L);
  • stabilește Politica Comercială cu Distribuitorii (în corelație cu celelalte canale de distribuție);
  • dezvoltă și menține relația cu Distribuitorii;
  • negociază contractele cu Distribuitorii;
  • asigură suport și motivare echipei de vânzări a distribuitorilor;
  • Promovează imaginea brandului companiei în rândul partenerilor–distribuitori, clienți și furnizori;
  • Monitorizează performanța clienților și propune măsuri adecvate de creștere a rezultatelor;
  • Studiază competiția, prospectează piața, întocmește și transmite rapoarte de piață către managerul direct.

Cerințe principale:

  • experiență în vânzări în piața de FMCG de minim 3 ani;
  • experiență în managementul distribuitorilor naționali si regionali;
  • experiență în dezvoltarea și implementarea unei strategii de vânzare prin distribuitori;
  • cunoașterea și înțelegerea specificațiilor pieței/canalului;
  • abilități de management prin influență;
  • abilități de relaționare și comunicare;
  • abilități de vânzare și negociere;
  • capacitate de a gestiona situații incerte;
  • orientat către rezultate si simț antreprenorial;
  • limba engleză la nivel avansat constituie un avantaj.